16 tegutsemisaasta jooksul on Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond aidanud Pelgulinna sünnitusmajal soetada nii erinevat väga vajalikku aparatuuri kui panustanud erinevatesse suurematesse ettevõtmistesse nagu Perekeskuse rajamine või intensiivravi perepalatite loomine. Novembris 2017 nimemuutuse läbi teinud fond soovib oma pikaajalisele kogemusele, tugevale kontaktivõrgustikule ja kompetentsile tuginedes aidata kaasa valdkonna arengule kõikides Eestimaa paikades. Eesmärgiks on luua kogu Eestit hõlmav sünnitushaiglate võrgustik, et pered saaksid end tunda ühtmoodi turvaliselt ja õnnelikult sõltumata sünnitusmajast, kus nad parasjagu viibivad.

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond kutsubki kõiki häid inimesi toetama Eestis sündivaid lapsi, et iga pisike ime näeks ilmavalgust turvaliselt. „Annetamine ei ole mitte kunagi lihtsalt raha andmine. See on hoolimine enda kogukonnast ja panustamine sellesse, et ka kõige väiksematel, kes abi vajavad, oleks võimalik seda saada," rääkis Mary Teras, Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi juht. „Perekondade tänutunnet, keda nende elu kõige rõõmsamal või teinekord ka kõige raskemal hetkel aidata saame, pole tegelikult võimalik sõnades kirjeldada," lisas Teras.

Väikeste imede sündimisse on võimalik oma panus anda igaühel, hakates kas püsiannetajaks või tehes ühekordse annetuse veebilehel aitaalustadaelu.ee Annetatud summa suurust on võimalik ise valida ja toetada on võimalik ka konkreetseid projekte ja haiglaid. Määratlemata projekti korral suunab toetusfond ise annetatud raha mõnesse olemasolevasse projekti.